Rozpoczęła się budowa Libra Business Center

2010.11.20

Umowa zawarta między deweloperem Mermaid Properties i spółką Budimex SA, generalnym wykonawcą inwestycji Libra Business Center, weszła w fazę realizacji. W pierwszym kwartale 2012 roku zostanie oddany do użytku pierwszy z dwóch budynków Libra BC.

Spółka Mermaid Properties wybrała generalnego wykonawcę biurowca – Budimex SA w drodze wieloetapowego przetargu spośród 17 ofert.

Budowa kompleksu rozpoczęła się od budynku B. Jest on już wynajęty w 80% za sprawą dwóch najemców - Wydawnictwa Naukowego PWN, które zajmie 5 tys. m kw. oraz spółce Infovide-Matrix, która podpisała umowę najmu na 6 tys. m kw. Libra BC to najprawdopodobniej jedyny budynek w Polsce, który przed rozpoczęciem budowy jest wynajęty w aż 80%.

Libra BC to zespół dwóch połączonych ze sobą budynków biurowych (A i B). Kompleks stanie w pierwszej linii zabudowy Alei Jerozolimskich w I kwartale 2012 roku. Każdy z budynków jest w pełni niezależny. Podziemne kondygnacje w Libra Business Centre zostaną wykorzystane na garaże, oferując łącznie prawie 400 miejsc. Parter budynku będzie składać się z reprezentacyjnego holu, restauracji i kawiarni oraz powierzchni usługowych z możliwością bezpośredniego wejścia z zewnątrz budynku.

Inwestycja realizowana jest przez spółkę Mermaid Properties w formule joint-venture.

Źródło: Urbanity.pl/mat.pras

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.