Rotunda w Warszawie idzie do rewitalizacji

2017.02.17

W pierwszym kwartale bieżącego roku rozpocznie się rewitalizacja warszawskiej Rotundy, należącej do PKO BP. Wykonawcą prac została firma NDI, która wykona zadanie w dwa lata.

Właściciel Rotundy przekazał już plac budowy generalnemu wykonawcy - firmie NDI. Zrewitalizowany obiekt będzie przestrzenią usługową, bankową oraz społeczną i rekreacyjną, otwartą dla wszystkich mieszkańców.

Według projektu pracowni architektonicznej Gwin&Siuta, Rotunda odzyskać ma swój dawny blask. Przywrócone zostaną walory pierwotnego budynku, w tym m.in. przeszklenie ścian zewnętrznych. Dodatkowo obiekt wzbogacony zostanie o inteligentne rozwiązania i funkcje.

Placówka banku PKO BP, mieściła się będzie na parterze i podziemiu. Całe pierwsze piętro zmodernizowanej Rotundy zajmie przestrzeń publiczna, czuli "Salon Miejski" o powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych. W miejscu tym znajdzie się multimedialny punkt informacji o wydarzeniach kulturalnych, miejsce odpoczynku i spotkań, galeria sztuki czy kawiarnia.

Prace przy rewitalizacji warszawskiego budynku ruszą jeszcze w pierwszym kwartale tego roku i potrwają około dwóch lat.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • tomekchr
  Gość
  2017-02-17 09:08:05
  Po rewitalizacji zalepią szklaną elewację reklamami i po odzyskanym blasku nie będzie ani śladu.

 • lionel
  Gość
  2017-02-17 09:54:02
  Jak dwa lata ? Przecież w dwa lata to się buduje w Chinach 40 km mostu :(

 • Arek
  Gość
  2017-02-20 11:53:24
  no ja jestem ciekawy, jak to będzie wyglądało po rewitalizacji. zazwyczaj takie prace są tylko na plus i odświeżają ten szary,miejski krajobraz. licze na to, ze teraz tez tak bedzie... ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.