Pod koniec roku gotowa ma być Nowa Rotunda w Warszawie

2018.02.15

Trwa realizacja trzeciego etapu rewitalizacji warszawskiej Rotundy, w którym mieścił się będzie m.in. oddział 3 PKO Banku Polskiego. Generalnym wykonawcą inwestycji jest polska spółka NDI SA.

Obecnie na działce przy Rondzie Dmowskiego trwają zaawansowane prace rewitalizacyjne jednego z najbardziej rozpoznawalnych architektonicznych symboli Polski. Obecnie wykonawca inwestycji montuje elementy konstrukcyjne antresoli – kondygnacji 1 piętra. Na szkielet Nowej Rotundy złożą się: 21 tonowy słup o wysokości ponad 13,5 m, 13 podziemnych słupów obwodowych o wysokości 3,5-4 m oraz 48 słupów naziemnych, których wysokość wyniesie 11-13 m.Konstrukcja stalowa całego obiektu będzie ważyła ponad 500 ton. Po zakończeniu prac w trzecim etapie inwestycji, rozpoczną się roboty związane z powstaniem żelbetowego stropu antresoli. Następnie zamontowana zostanie konstrukcja dachowa. Ta część prac zakończy się na przełomie I i II kwartału br. Wtedy też rozpocznie się montaż montaż szklanej elewacji zewnętrznej oraz rozpoczną się prace wewnątrz banku.

Na oczach mieszkańców Warszawy i turystów powstaje Nowa Rotunda, której konstrukcja nawiązuje do pierwotnego kształtu budynku. Planujemy, że inwestycja zostanie ukończona w czwartym kwartale 2018 roku. Nowa Rotunda będzie pełniła funkcje bankowe, ale też zyska rangę ważnego miejsca użyteczności społecznej w Warszawie
powiedział: Maciej Wyszoczarski, dyrektor Pionu Sieci i Operacji w PKO Banku Polskim

Przypomnijmy, że pierwsze prace budowlane na działce Nowej Rotundy ruszyły w lutym 2017 roku. Do sierpnia trwała rozbiórka starej konstrukcji obiektu, a już w styczniu 2018 roku inwestycja osiągnęła stan "0".

Po zakończeniu wszystkich prac, Rotunda odzyska walory pierwotnego projektu z zachowaniem nowoczesnego stylu i rozwiązań.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.