Robyg kupuje kolejną działkę w Warszawie

2016.05.02

Grupa Robyg podpisała umowę nabycia nieruchomości, która znajduje się w dzielnicy Ursynów przy ulicy Karczunkowskiej w Warszawie. Działka ma powierzchnię 1,5 ha.

Nabyta nieruchomość przy ulicy Karczunkowskiej pozwoli grupie Robyg na wybudowanie w tym miejscu ponad 400 lokali mieszkalnych. Wartość transakcji wynosi około 7 mln zł.

W bieżącym i ubiegłym roku spółka Robyg nabyła lub podpisała umowu przedwstępne nabycia czternastu terenów inwestycyjnych w stolicy i Gdańsku na łączną kwotę ponad 300 milionów złotych.

Kolejny zakup ziemi w Warszawie jest wynikiem aktywnej polityki inwestycyjnej Grupy ROBYG. Teren na warszawskim Ursynowie poszerzy zróżnicowaną ofertę spółki. Jest elementem strategii dywersyfikacji lokalizacji inwestycji ROBYG, które mają trafiać do klientów z różnych segmentów rynku deweloperskiego. Zakup nowych gruntów z pewnością przyczyni się do umocnienia pozycji Grupy w Warszawie. ROBYG chciałby osiągnąć poziom kontraktacji 2600 lokali w 2016 roku. W latach 2016-2017 zakładana jest natomiast realizacja ponad 5000 przekazań, co będzie możliwe dzięki stałej rozbudowie banku ziemi

- powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.