Poznaliśmy szczegóły wieżowca Skyliner w Warszawie

2016.01.19

We wtorek, 19 stycznia br., na specjalnej konferencji prasowej, przekazane zostały szczegóły dotyczące budowy wieżowca Skyliner, który powstanie na działce u zbiegu ulic Prostej i Towarowej. Inwestorem projektu jest firma Karimpol.

Wieżowiec Skyliner będzie miał 195-metrów wysokości i 94 tys. metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 72 tys. mkw., z czego 43,6 tys. mkw. zajmą pomieszczenia biurowe o standardzie technicznym klasy A. Część handlowo-usługowa zajmie w obiekcie ponad 3000 mkw. Pod 45-kondygnacyjnym wieżowcem znajdzie się 5-poziomowa hala garażowa na 428 stanowiska, do którego wjazd będzie możliwy z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. Komunikację wewnętrzną w biurowcu zapewni 21 nowoczesnych wind.

Polska jest kluczowym krajem w działalności inwestycyjnej naszej Grupy, a Skyliner to nasza największa inwestycja w Europie. Wybór Woli, jako miejsca flagowego projektu, był zatem naturalny. Potencjał tej dzielnicy został już odkryty przez deweloperów i wkrótce stanie się ona jednym z najbardziej prestiżowych rejonów biznesowych Warszawy


- mówi Harald Jeschek, Partner Zarządzający Grupy Karimpol.

Ciekawostką obiektu będzie 2-poziomowy SkyBar, który ulokowany zostanie na wysokości 165 metrów, a na czterech dolnych poziomach znajdą się lokale handlowo-usługowe.

Za projekt architektoniczny Skyliner'a odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci, projekt konstrukcji to zasługa pracowni Arbo, projekt fasady to Studio Profil, a za projekt instalacji odpowiada Intec Projekt.

Na działce przy rondzie Daszyńskiego, na warszawskiej Woli prowadzone są prace ziemne i szczelinowe o średniej głębokości 33 metrów. Wykonawcą tej części inwestycji jest firma Warbud.Warszawski wieżowiec będzie realizowany w oparciu o zasady certyfikatu BREEAM Excellent. Główne prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku, tak aby pierwsi najemcy mogli wprowadzić się do wieżowca w 2019 roku. Inwestycja realizowana będzie etapami, a szacowany koszt całego projektu to ponad 100 milionów euro.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.