Powstała nowa szkoła na Wilanowie za ponad 80 mln zł

2020.07.23

Już we wrześniu 500 uczniów rozpocznie naukę w najnowocześniejszej szkole na warszawskim Wilanowie. Uczniowie będą mogli korzystać m.in. z boiska na dachu hali sportowej.

Nowa szkoła podstawowa nr 400 zlokalizowana jest na działce przy alei Rzeczypospolitej i docelowo składała się będzie z 30 klas i 750 uczniów. We wrześniu otwarte zostaną trzy oddziały przedszkolne i 19 klas I-VIII.

Nowa placówka na Wilanowie wyposażona jest w 30 sal tematycznych i pracowni z zapleczem, a także dwupoziomową bibliotekę, dwie świetlice, salę integracji sensorycznej oraz gabinety psychologa i pedagoga wraz z gabinetem terapii pedagogicznej. Przyszli uczniowie szkoły będą mogli korzystać ponadto ze stref relaksu i odpoczynku, które mieściły się będą na każdym z pięter.

Kompleks edukacyjny przy alei Rzeczypospolitej uzupełnia hala sportowa, w której znajdują się m.in. cztery przebieralnie z zapleczem, dwie sale do ćwiczeń z możliwością podziału na cztery o łącznej powierzchni około 400 mkw. oraz sala gimnastyczna o wymiarach boiska około 20x40 m. Na widowni może zasiąść łącznie około 200 widzów. Z kolei na dachu hali znajduje się boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Szkoła podstawowa nr 400 na Wilanowie posiada także stołówkę z pełnym zapleczem gastronomicznym oraz niezbędną infrastrukturę techniczną.

Koszt budowy obiektu wraz z zakupem działki to ponad 84 mln zł

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Szkoła podstawowa nr 400

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.