Postępu 14 w Warszawie z pozwoleniem na użytkowanie

2015.08.26

Słowacka firma HB Reavis otrzymała pozwolenie na użytkowanie dla warszawskiego biurowca Postępu 14 na Mokotowie. Budowa obiektu trwała od listopada 2013 roku według projektu architektonicznego pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

Biurowiec Postępu 14 liczy od siedmiu do dziesięciu kondygnacji naziemnych o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 34,5 tys. mkw. Warszawski budynek położony jest u zbiegu ulic Marynarskiej i Postępu na Mokotowie. Budynek dysponuje powierzchnią najmu dostępną w standardzie technicznym klasy A.

Cechą wyróżniającą inwestycję jest efektowna szklana elewacja utrzymana w kolorystyce szarości, czerni i pomarańczu, do wykonania której wykorzystano ponad 440 ton szkła. Ściany wewnętrznego lobby obłożone zostały czerwonym trawertynem sprowadzonym z Iranu. Powierzchnia kamiennej okładziny to aż 400 m kw.

Budynek dysponuje precertyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie Excellent. Inwestorem biurowca jest firma HB Reavis ze Słowacji, a projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.