Ponad 9-tonowy agregat na dachu wieżowca Varso w Warszawie

2019.06.10

Na budowie warszawskiego kompleksu Varso odbyła się kolejna spektakularna operacja budowlana. Na dachu jednego z budynków zamontowany został agregat prądotwórczy o masie ponad 9 ton.

Budowa inwestycji Varso Place to jeden z ciekawszych projektów budowlanych, które obecnie realizowany jest w Warszawie. Inwestor poinformował właśnie, że na dachu budynku Varso 1 zamontowany został agregat prądotwórczy KD900-F o masie ponad 9 ton. Urządzenie ma być zapasowym źródłem energii elektrycznej dla środkowego obiektu kompleksu. Operacja odbyła się na wysokości ponad 80 metrów.

Montaż agregatu to kolejne ciekawe rozwiązanie na budowie Varso Place, inwestycji firmy HB Reavis. Najemcami Varso 1 będzie m.in. hotel NYX, fitness Zdrofit oraz przychodnia PZU Zdrowie. Pierwszy hotel NYX w Polsce będzie miał cztery gwiazdki i 331 pokoi. Otwarcie zaplanowano w 2020 roku.

Varso Place powstaje na działce w centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Chmielnej. Inwestycja składa się z trzech budynków - dwóch niższych Varso 1 i 2 oraz 53-piętrowego Varso Tower z tarasem widokowym, który wzniesie się na wysokość aż 230 metrów. Łącznie inwestycja zaoferuje 144 000 mkw. nowoczesnej powierzchni do wynajęcia.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.