Pofabryczny budynek na Pradze Północ odzyskał dawny blask


2022.05.10
Autor: Urbanity.pl
Gotowa jest już warszawska inwestycja firmy Marvipol Development na Pradze, która zrealizowana została na kanwie postindustrialnej zabudowy z początków XX wieku.

Wydane zostało pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Kłopotowskiego No11 w Warszawie. Na Pradze Północ powstał kompleks mieszkaniowy, który łączy zabytkową zabudowę z nowoczesnym budynkiem. Marvipol Development sprzedał już wszystkie mieszkania, a w ofercie pozostały dostępne ostatnie lokale użytkowe.

Kłopotowskiego No11 składa się z dwóch części - pierwsza to zabytkowa i odnowiona kamienica, druga - nowopowstały budynek. Część zabytkowa pochodzi z lat 1900–1910, gdy mieściła się w niej Fabryka Maszyn i Kamieni Młyńskich Oskara Hartwiga i Gustawa Łęgiewskiego. Bryły stanowią przykład typowej wczesnomodernistycznej architektury o charakterze przemysłowym zostały zrewitalizowane pod okiem konserwatora zabytków.

Łącznie na Pradze Północ Marvipol oddał do użytku 67 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 93 mkw., a także 8 lokali handlowo-usługowych. Wśród udogodnień znajduje się m.in. garaż podziemny z miejscem do ładowania aut elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów, wózkarnia oraz rowerownia, a na terenie kompleksu dziedziniec.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni architektoniczno-konserwatorskiej Proart. Generalnym wykonawcą był TECHBAU Budownictwo.

Komentarze


  • Kamil Tezeusz
    Gość
    2022-05-30 15:33:34
    Praga zarówno pod względem nowego budownictwa, jak i renowacji starych kamienic — jest miejscem, gdzie nadzwyczaj dużo się dzieje. Dobrym tego przykładem jest Praga Południe i powstające tam osiedle Metro Art. Deweloper to Victoria Dom - marka z wieloletnim doświadczeniem. Jest ona sprawdzona i docenia przez klientów.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.