Plac Piłsudskiego w Warszawie z biurowcem z certyfikatem BREEAM

2019.11.11

Jeden z bardziej charakterystycznych biurowców w Warszawie, budynek Metropolitan otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Metropolitan przeszedł ponowną certyfikację, dzięki czemu może pochwalić się oceną Excellent zarówno w części certyfikatu oceniającej efektywność budynku, jak i części oceniającej efektywność zarządzania. Biurowiec ceniony jest za doskonałą lokalizację, a także wiele udogodnień, w tym m.in. dla rowerzystów. Zarządcą obiektu jest firma Colliers International.

Właścicielem Metropolitana jest międzynarodowy fundusz zarządzający nieruchomościami. Firma kładzie duży nacisk na na rozwój elektromobilności, co zaskutkowało montażem stacji do ładowania aut elektrycznych, z którego mogą korzystać najemcy biurowca. W ostatnich latach Metropolitan przeszedł przebudowę m.in. instalacji HVAC czy wymianę systemu BMS.

Metropolitan to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, który składa się z trzech 7-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni do wynajęcia na poziomie 37 000 mkw. Biurowiec znajduje się przy Placu Piłsudskiego 1-3, w pobliżu Teatru Narodowego i Placu Zamkowego. Za projekt obiektu odpowiada jeden z najsłynniejszych współczesnych architektów – lord Norman Foster. Część parterowa obiektu, która przeznaczona jest pod lokale handlowo-usługowe, została wynajęta przez wiele prestiżowych marek, takich jak: Dior, Prada, Brunello Cucinelli, Tom Ford, Audemars Piguet, Bulgari, Cartier, Chanel, Fendi.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Metropolitan

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.