Foster + Partners otwiera w Warszawie swoje największe europejskie biuro poza Wielką Brytanią


2023.08.28
Autor: Piotr Maślak
Renomowana pracownia architektoniczna otworzy swoje warszawskie biuro w wieżowcu Varso Tower z niesamowitym widokiem na panoramę miasta. Będzie to największe europejskie biuro firmy poza Wielką Brytanią.

W portfolio m.in. siedziba Apple czy nowojorskie drapacze chmur


Foster + Partners to międzynarodowe biuro architektów, które zajmuje się zrównoważoną architekturą, urbanistyką, inżynierią i projektowaniem. Pracownia załozona została w 1967 roku i posiada swoje biura na całym świecie i może pochwalić się takimi realizacjami jak m.in. siedziba Apple w Kalifornii, biurowiec Bloomberg w Londynie, wieżowiec Commerzbanku we Frankfurcie czy nowojorskie drapacze chmur 50 Hudson Yards i 270 Park Avenue.

W Polsce pracownia znana jest z projektu biurowca Metropolitan przy Placu Piłsudskiego. Obecnie studio projektuje Centralny Port Komunikacyjny między Warszawą a Łodzią, łączący transport lotniczy, kolejowy i drogowy.

Największe europejskie biuro pracowni poza Wielką Brytanią


Architekci, którzy obecni są na rynku Europy Środkowej od ponad 35 lat, a w Warszawie od 25, zdecydowali się na otwarcie biura w stolicy Polski. Będzie to największe europejskie biuro Foster + Partners poza Wielką Brytanią i w dodatku niesamowitym widokiem na panoramę Warszawy. Firma otworzy się w najwyższym budynku Unii Europejskiej - Varso Tower, a jej polski oddział zajmie 730 mkw. powierzchni biurowej na 44. piętrze wieżowca. Pracownicy firmy wprowadzą się do nowego biura do końca roku.

Warszawa to prężne miasto ze świetlaną przyszłością, której pragniemy być częścią. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie biura w Varso Tower, gdzie odwiedzającym nas klientom będziemy mogli prezentować nasze podejście do pracy projektowej
powiedział: Krzysztof Górnicki, Senior Partner w Foster + Partners

O Varso Tower


Varso Tower to część wielofunkcyjnego kompleksu HB Reavis w centrum Warszawy - Varso Place. Sam wieżowiec oferuje 70 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy, która jest w ponad 70 proc. wynajęta. Do grona najemców drapacza chmur należą m.in. dostawca usług chmurowych Box, kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig, firma private equity Enterprise Investors, dostawca oprogramowania SAP, firma rekrutacyjna PageGroup, grupa Inditex, firmy AFI Europe oraz Transition Technologies MS, jak również kawiarnia Green Caffè Nero.

Komentarze


 • Tymex .
  Gość
  2023-08-29 23:57:28
  Chciałbym doczekać na zbudowanie we Wrocławiu takiej perełki jak Warso Tower.

 • SP
  Gość
  2023-08-30 19:30:35
  Szkoda, że brak informacji, że samo Varso Tower również zaprojektował Foster

 • realistaaa
  Gość
  2023-09-01 11:09:48
  Taki mały szczegół ale NCBR wynajmuje 10 pięter w Varso, więc przeoczenie tego jest żenujące.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.