PHN szykuje się do budowy nowego biurowca na Woli


2023.01.27
Autor: Bartosz Motorek
Przy al. Prymasa Tysiąclecia 83 na warszawskiej Woli powstać ma nowy biurowiec Polskiego Holdingu Nieruchomości. Spółka ogłosiła już przetarg na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji, która dostarczy na stołeczny rynek biurowy ponad 15 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca klasy A przy al. Prymasa Tysiąclecia 83. Polski Holding Nieruchomości planuje w tym miejscu realizację inwestycji pod nazwą Vena, która zaoferuje około 15 400 mkw. przestrzeni do pracy. Spółka jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Do 17 lutego przyjmowane są oferty z wadium 200 tys. zł w dwuetapowym przetargu na zaprojektowanie i wykonanie biurowca.

Vena ma być nowoczesnym, 12-kondygnacyjnym biurowcem z dwupoziomową, podziemną halą garażową, która pomieści 153 samochody, w tym stanowiska do ładowania aut elektrycznych. Powstanie także niezbędna infrastruktura dla rowerzystów. Parter biurowca będzie pełnił rolę usługową.

Fasada budynku posiadała będzie trójwymiarowe profile, co zagwarantuje komfort pracy przy świetle dziennym przy jednoczesnej ochronie przed nadmiernym nasłonecznieniem. Na poziomach od 3 do 9 zaplanowano zielone tarasy dla najemców. Dostęp do budynku biurowego zapewni wewnętrzny plac z urządzoną zielenią oraz małą architekturą.

Wykonawca inwestycji będzie miał 24 miesiące na realizację inwestycji. Szacowany koszt budowy biurowca na Woli do 124 mln zł. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Atelier 7.

Komentarze


  • Polfa e
    Gość
    2023-01-29 17:21:52
    Na miejscu tej fabryki ,do końca roku już jej nie będzie ,Dzięki Jurek ,

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.