Parking „Parkuj i Jedź” Połczyńska do przebudowy. Jakie zmiany dla kierowców?


2022.08.19
Autor: Piotr Maślak
Ogłoszono przetarg dotyczący przebudowy parkingu „Parkuj i Jedź” Połczyńska w Warszawie. Głównym założeniem inwestycji jest nadanie mu bardziej ekologicznego charakteru. Jakie jeszcze zmiany czekają na kierowców?

Do 12 września zainteresowane podmioty mogą składać oferty w przetargu na przebudowę parkingu P+R Połczyńska. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił właśnie postępowanie, które wyłoni wykonawcę inwestycji.

Głównym założeniem przebudowy parkingu jest nadanie mu bardziej ekologicznego charakteru. Ma być mniej betonu, a więcej zieleni - na dachach oraz najbliższym otoczeniu obiektu. W ramach inwestycji wymieniona zostanie część betonowej nawierzchni na taką, która przepuszcza wodę. Powstanie system zagospodarowania wód opadowych i roztopowych. W tym celu powstaną zbiorniki retencyjne, w tym jeden otwarty o charakterze rekreacyjnym.

Obecnie tereny zielone parkingu P+R Połczyńska to ponad 1 ha, które zostaną uporządkowane i obsadzone nowymi drzewami i krzewami. Projekt przebudowy zakłada stworzenie ogólnodostępnego ogrodu ze ścieżkami edukacyjnymi i ławkami. Drewniane konstrukcje nad miejscami parkingowymi i budynek zaplecza technicznego zyskają roślinne dywany uzupełnione i instalacje fotowoltaiczne.

Parking Połczyńska zyska system zarządzania energią, w ramach którego powstanie przemysłowy magazyn energii elektrycznej. Pojawi się energooszczędne oświetlenie oraz dziesięć stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych. Całość inwestycji zostanie uzupełniona o przebudowę i remont części układu drogowego parkingu.

Obiekt zostanie podłączony do Centrum Zarządzania Parkingami, co usprawni m.in. sterowanie instalacjami i urządzeniami.

Wykonawca przebudowy będzie miał 10 miesięcy na realizację zadania od momentu podpisania umowy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.