Otwarcie głównej siedziby grupy Skanska w kompleksie Spark

2018.07.06

Otwarty został pierwszy biurowiec kompleksu Spark w Warszawie, który stał się główną siedzibą wszystkich jednostek biznesowych grupy Skanska w Polsce - spółki budowlanej, biurowej i mieszkaniowej.

W pierwszym etapie inwestycji Spark, powstał nowoczesny biurowiec o powierzchni około 12 000 metrów kwadratowych, z czego około 7 400 mkw. na pięciu piętrach zajmuje główna siedziba grupy Skanska. Nowe biuro odzwierciedla filozofię spółki, które łączy w sobie szczególną dbałość o środowisko naturalne z projektowaniem odpowiadającym na potrzeby człowieka.

Warszawski kompleks Spark będzie pierwszym projektem biurowym w naszym kraju, który jeszcze w tym roku otrzyma certyfikat WELL. Jest to obecnie jeden z najbardziej wymagających systemów, stawiający w centrum zainteresowania zdrowie i samopoczucie człowieka.

Spark to inwestycja, która również przyjazna jest rowerzystom. W biurowcu powstały specjalne zewnętrzne windy dla miłośników jednośladów, dzięki którym mogą wygodnie korzystać z parkingów rowerowych w podziemiu oraz stacji napraw i szatni z prysznicami. W pierwszym etapie stworzono 86 miejsc parkingowych. Wśród najemców biurowca znajdują się także: Home Center spółki mieszkaniowej Skanska, Costa Coffee, Żabka, Paczkomat InPost.

Docelowo inwestycja składała się będzie z trzech etapów, które dostarczą łącznie około 70 000 mkw. powierzchni najmu. Kompleks zbudowany zostanie zgodnie z wytycznymi odpowiadającymi certyfikacji LEED, na najwyższym poziomie Platinum.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kuryłowicz&Associates, a koncepcję architektoniczną powierzchni biurowej przygotowali In Design – Zbigniew Kostrzewa oraz Kaim i Bursche Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.