Nowy kampus UW za ponad 450 mln zł

2007.07.11

Do 2010 roku na hektarowej działce pomiędzy ulicami Pasteura, Żwirki i Wigury, Banacha i Miecznikowa ma wyrosnąć warszawska Dolina Krzemowa. Sąd konkursowy rozpoczął już ocenę projektów zagospodarowania ochockiego centrum Uniwersytetu Warszawskiego.

Inwestycja ma pochłonąć około 450 mln zł, dodatkowo kilkaset milionów to koszty wyposażenia nowoczesnych laboratoriów. Centrum Nowych Technologii UW pomieści m.in. biotechnologię, informatykę, chemię i fizykę oraz Centrum Kultury Studentów.

CNT będzie tylko częścią wielkiego projektu na Ochocie. Do 2013 roku tuż obok, na terenie PAN, Politechniki Warszawskiej i Akademii Medycznej, powstanie Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii. To tam być może powstanie nowy szpital pediatryczny AM.

Do udziału w konkursie na projekt kampusu zaproszonych zostało 14 zespołów z Polski i zagranicy. Projekty złożyło pięć z nich.

Architekci muszą opracować koncepcję zagospodarowania otaczającego je terenu. Między innymi na nowo rozrysować drogi i parkingi, a także zdecydować, gdzie powinny się znaleźć tereny rekreacyjne i skwery. Zwycięzce konkursu poznamy jeszcze najprawdopodobniej w tym tygodniu.

Źródło: Rzeczpospolita

Inne wiadomości o Centrum Nowych Technologii I, Centrum Nowych Technologii II, Uniwersytet Warszawski, Centrum Nowych Technologii III

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.