Nowy budynek okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego

2020.05.18

Przy ulicy Szaserów na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie trwa budowa nowego budynku Kliniki Okulistyki. Generalnym wykonawcą jest konsorcjum spółek Strabag i Ed. Zueblin A.G.

Nowy budynek Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego składał się będzie z dwóch brył - głównej o wysokości czterech kondygnacji oraz drugiej o wysokości sześciu kondygnacji, przylegającej do istniejącego budynku Kliniki Okulistyki.

Łączna powierzchni powstającego budynku wynosi 5 632 mkw. i 18 802 m3 kubatury. Obiekt połączony zostanie łącznikiem na wysokości drugiego piętra z istniejącym budynkiem kliniki. W nowej przestrzeni zaplanowano poradnię okulistyczną, poczekalnię oraz główny hall wejściowy z rejestracją - to wszystko mieściło się będzie na parterze, z kolei na pierwszym piętrze znajdą się poradnie leczenia siatkówki wraz z częścią administracyjną. Druga kondygnacja przeznaczona będzie na blok operacyjny z trzema salami.

Konsorcjum spółek Strabag Sp. z o.o. i Ed. Zueblin A.G. przebuduje również istniejący budynek na drugiej kondygnacji. Ta część inwestycji będzie miała na celu podniesienie standardu pracy personelu oraz komfortu użytkowników.

Budowa Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego już się rozpoczęła. Inwestycja przy Szaserów 128 zostanie zakończona w II kwartale 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Klinika Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego, Strabag

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.