Nowoczesne biura w Lixa. Kompleks biurowy od Yareal w Warszawie

2017.10.26

Ogromny kompleks biurowy o nazwie Lixa, powstanie u zbiegu ulicy Kasprzaka z Karolkową na warszawskiej Woli. Do 2022 roku oddanych zostanie do użytku 65 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Inwestycja biurowa Lixa zrealizowana zostanie w miejsce budynków, które firma Yareal w przyszłym roku wyburzy. Łącznie warszawski kompleks składał się będzie z czterech biurowców o powierzchni 65 000 mkw. w standardzie technicznym klasy A.

Typowe piętro biurowe Lixy będzie dysponowało powierzchnią do 4 000 mkw. Według zapowiedzi inwestora, kompleks będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Warszawska inwestycja będzie największym projektem biurowym w dotychczasowym portfolio firmy Yareal zrealizowanym w Polsce.

Kompleks Lixa powstawał będzie w trzech etapach. Pierwsza faza inwestycji to 28 000 mkw. powierzchni biurowej, z czego 80 proc. wynajął bank BGŻ BNP Paribas na swoją nową siedzibę główną. Ta część inwestycji zostanie oddana do użytku w połowie 2020 roku. Z kolei na początku 2021 roku, powstanie kolejne 20 000 mkw. powierzchni biurowej, a rok później ostatnia część inwestycji - 17 000 mkw.

Za projekt architektoniczny Lixy odpowiada pracownia HRA Architekci. W przyszłym roku ruszą prace rozbiórkowe istniejących budynków, w miejsce których powstanie kompleks firmy Yareal.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.