Nowe wizualizacje przedstawiające Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa

2015.09.18

Warszawski ratusz i architekt Thomas Phifer zaprezentowali najnowsze wizualizacje pokazujące zabudowę placu Defilad. Chodzi o dwa budynki - Muzeum Sztuki Nowoczesnej i TR Warszawa, których łączny koszt realizacji wynosi 435 mln zł.

Dwa nowe budynki, które wypełnić mają pustkę przed Pałacem Kultury i Nauki powstaną do 2020 roku i będą miały wysokość 24 metrów. TR Warszawa będzie miało wymiary 65 m na 65 m, powierzchnię wynosząca około 10 tys. metrów kwadratowych i położone będzie bliżej niskiej części Pałacu Kultury i Nauki z teatrami Studio i Lalka. Koszt wybudowania teatru wraz z wyposażeniem wynosi 165 mln zł.

Z kolei Muzeum Sztuki Nowoczesnej to prostopadłościan o wymiarach 105 na ok. 40 m i powierzchni około 15 tys. mkw. Budynek mieścił się będzie równolegle do Marszałkowskiej. Koszt realizacji tej inwestycji wynosi 270 mln zł.

Architekt - Thomas Phifer - zagospodarował również teren pomiędzy obiektami, gdzie znalazłoby się forum, które tętniłoby życiem i stałoby się miejscem działań kulturowych oraz stanowiłoby łącznik między muzeum i teatrem. W narożniku Muzeum Sztuki Nowoczesnej stanie wieża o wysokości 24 metrów, która pełniła będzie wyłącznie jedną funkcję - wejścia do kina mieszczącego się pod ziemią.

W TR Warszawa odbywać się będą m.in. spektakle, widowiska oraz wydarzenia muzyczne. Parter budynku to Duża Sala na maksymalnie 525 osób, a na piętrze znajdzie się Mała Sala na 150 miejsc.

Zmienić ma się również sam plac Defilad, z którego zniknie kamienna trybuna, powstaną m.in fontanny i dysze wodne.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze


 • Wielka bryła
  Gość
  2015-09-18 18:07:33
  Czy ta bryła, w szczególności od ulicy Marszałkowskiej ją jakoś ożywi? Śmiem wątpić. W parterach od Marszałwoskiej ten budynek idealnie nadaje się na flagowe sklepy odzieżowe, kawiarnie i innego typu usługi, które ożywiają ulicę. A tak pewnie będzie ściana. Super!
  PS Jak bardzo chciałbym się mylić!

 • michal
  Gość
  2015-09-19 00:17:30
  okropienstwo jak mozna cos takiego w centrium warszawy zbudowaac

 • Magda
  Gość
  2015-09-19 00:19:29
  koszmarrr

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.