Nowe atrakcje w Ośrodku Inflancka w Warszawie - basen sportowy, zjeżdżalnia czy gejzery

2022.05.12

M.st. Warszawa zmodernizowało kolejne kąpielisko po Parku Wodnym Moczydło. Za kwotę 6,6 mln zł już niedługo warszawiacy będą mogli korzystać z odnowionego Ośrodka Inflancka.

Zgodnie z planem przebiegła przebudowa basenów Ośrodka Inflancka w Warszawie. Za kilka tygodni oddany zostanie do użytku kolejny kompleks sportowo-wypoczynkowy w centrum stolicy.

Modernizacja Ośrodka Inflancka rozpoczęła się po zakończeniu sezonu letniego we wrześniu 2021 roku. W pierwszej kolejności dokonano rozbiórki i wyburzeń dotychczasowego basenu zewnętrznego. W kolejnym etapie inwestycji powstał nowy basen sportowy o długości 25 metrów uzupełniony o część rekreacyjną ze zjeżdżalnią i dodatkowymi atrakcjami wodnymi tj.: wodne gejzery i masaże. Powstała także specjalna przestrzeń pod foodtrucki.

Zmiany widoczne są również w otoczeniu kompleksu basenowego. Pojawiło się nowe ogrodzenie, chodniki, nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę. Całość uzupełniona zostało o boisko do piłki plażowej.

W ostatnich latach Warszawa przeprowadziła szereg prac modernizacyjnych w Ośrodku Inflancka. Pojawił się nowy kompleks saun, 50-metrowa zjeżdżalnia i trzy brodziki, unowocześniono stację uzdatniania wody i system wentylacji.

Nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki – to atrakcje, z których już niedługo będą mogli korzystać warszawiacy i ich goście w modernizowanym Ośrodku Inflancka. To kolejny obiekt na świeżym powietrzu po Parku Wodnym Moczydło, który został odmieniony i przebudowany. M.st. Warszawa wydało na tę inwestycję 6,6 milionów złotych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.