Nowa szkoła w Warszawie dla 900 uczniów w zachodniej części Białołęki


2022.11.21
Autor: Monika Kiereś
1 września 2024 roku pierwsi uczniowie przekroczą próg nowej szkoły podstawowej na warszawskiej Białołęce. W zachodniej części dzielnicy wybudowana zostanie nowa placówka oświatowa, do której będzie mogło uczęszczać 900 uczniów.

Podpisana została umowa na budowę nowej podstawowej w zachodniej części Białołęki, na działce o powierzchni ponad 3,2 ha. Nowa placówka oświatowa podzielona zostanie na bloki funkcjonalne i na grupy klas., a jej centralnym punktem i miejscem spotkań będzie wewnętrzna agora. Uczniowie i pracownicy będą mieli również do dyspozycji bibliotekę, jadalnię, szatnie i świetlice.

Nowa szkoła podstawowa w Warszawie będzie 36-oddziałową placówką dla 900 uczniów - 32 klasy I-VIII i 4 „zerówki” w tym oddział integracyjny. W ramach inwestycji powstanie także zespół boisk, plac zabaw, parking oraz tereny zielone. Wybudowane zostaną ponadto zjazdy oraz przebudowane zostanie skrzyżowanie Świderskiej i Ćmielowskiej.

Koszt budowy szkoły wyniesie ponad 91 mln zł. Inwestycja, która gotowa będzie na 1 września 2024 roku została zaprojektowana przez biuro Architekta Piotra Bujnowskiego. Generalnym wykonawcą zostało konsorcjum firm: Wodpol z Żywca (lider), PBO Śląsk z Sosnowca i Conexio z Katowic, które ma 20 miesięcy na realizację zadania.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.