Nowa inwestycja na Żoliborzu. Najpierw wyburzą starą zabudowę


2023.05.04
Autor: Monika Kiereś
U zbiegu ulic Anny German i Krasińskiego na Żoliborzu zrealizowana zostanie nowa inwestycja firmy Matexi Polska. Deweloper dysponuje już pozwoleniem na budowę pierwszego etapu.

Sady Żoliborz - pod taką nazwą realizowana będzie nowa inwestycja deweloperska firmy Matexi Polska, która obecnie w Warszawie buduje swoje projekty m.in. przy Domaniewskiej i Grzybowskiej. Deweloper otrzymał już pozwolenie na budowę pierwszego etapu.

Inwestycja na Żoliborzu składała się będzie docelowo z trzech budynków wielorodzinnych z podziemną halą garażową, które powstaną w dwóch etapach. W pierwszej kolejności wybudowane zostaną dwa obiekty, w których zaplanowano 112 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. W parterze mieściła się będzie przestrzeń pod działalność handlowo-usługową.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Latergrupa Architekci. Na działce przy ulicy Anny German 15 trwają już prace wyburzeniowe.
Poniżej zdjęcie działki przed rozpoczęciem prac wyburzeniowych, marzec 2023 r. fot. mickam

Komentarze


 • Gość
  Gość
  2023-05-05 10:44:40
  Ciekaw jestem, gdzie i do którego przedszkola i szkoły będą chodziły dzieci z nowych bloków??? Żłobki, przedszkola i szkoły w tej okolicy są przepełnione. Nikt o tym nie pomyślał, liczy się co innego

 • Ala
  Gość
  2023-05-05 11:20:59
  Dokładnie. Szkoła na Sadach 267 i na Zatrasiu 92 przepełnione. Rejony szkół na Bielanach poprzesuwane by zwolnić miejsca dla dzieci z Żoliborza. Dzieci, które mają bliżej do szkoły na Kochanowskiego chodzą przy Reymonta aby te na Kochanowskiego mogły pójść te które się na Zatrasiu nie zmieściły a mieszkają od strony Bilan, bo na Zatrasie i na Sądy chodzą te z zielonego czy artystycznego czy innego Żoliborza. Całą Powązkowska zabudowali i jedna mała szkółkę przy pl. Grunwaldzkim postawili. Z pewnością decydenci dzieci nie mają lub mają w szkołach prywatnych.

 • Gijoe
  Gość
  2023-05-06 18:33:41
  Ale na Anny German otwarto szkole w zeszłym roku i przedszkole na Rydgiera . Nie wiem czy to wystarczająco ale nie miał.zadnyxh problemów z

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.