Nordic Bemowo powstanie na deskach pracowni Kuryłowicz & Associates

2019.04.29

Pracownia Kuryłowicz & Associates zaprojektuje najnowszą inwestycję fińskiego dewelopera YIT w Warszawie. W konkursie na projekt osiedla Nordic Bemowo wzięło udział pięć czołowych polskich pracowni architektonicznych.

Fiński deweloper YIT wybrał firmę, która zaprojektuje osiedle mieszkaniowe Nordic Bemowo. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 6 ha i zaoferuje docelowo około 600 mieszkań. Budowa osiedla, które zrealizowane zostanie niedaleko nowopowstającej drugiej linii metra, rozpocznie się w pierwszym kwartale 220 roku.

Podejmując decyzję o wyborze zwycięskiej pracowni bardzo dużą wagę przywiązywaliśmy do rozwiązań, które zdecydowanie wyróżnią Nordic Bemowo na tle innych osiedli mieszkaniowych. Biuro architektoniczne Kuryłowicz & Associates zaprezentowało niezwykle ambitny i dogłębnie przemyślany projekt, oparty o stworzenie tętniącego życiem placu miejskiego pomiędzy drogą łączącą ulicę Lazurową z ulicą Coopera. Charakteryzuje go nordycka architektura, fińskie akcenty, liczne udogodnienia dla mieszkańców, bogata zieleń oraz mnóstwo detali, które tworzą spójną całość. Wszystko to sprawi, że Nordic Bemowo będzie unikalnym projektem w tej okolicy
powiedział: Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.