Niemiecka firma inwestycyjna kupuje biurowiec Generation Park

2017.11.28

Pierwszy biurowiec, który powstał w ramach kompleksu biurowego Generation Park, został sprzedany. Nieruchomość należąca do firmy Skanska została zakupiona przez jedną z największych firm inwestycyjnych w Niemczech - HANSAINVEST Real Assets GmbH.

Sprzedany budynek biurowy jest pierwszym z trzech obiektów, jakie powstaną w ramach kompleksu Generation Park. Biurowiec oferuje około 21 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu, która oddana została do użytku w listopadzie 2017 roku.

Zgodnie z planem, rozszerzamy nasze portfolio nieruchomościowe w Polsce. Generation Park X to nieruchomość, która jest idealnym dopełnieniem naszej strategii inwestycyjnej. Niezmiennie obserwujemy też popyt na wysokiej jakości przestrzenie biurowe w stolicy kraju

- mówi Nicholas Brinckmann, Dyrektor Zarządzający i Rzecznik HANSAINVEST Real Assets.

W grudniu do biurowca wprowadzi się zespół Citi Service Center Poland, który zajmie w sumie niemal 19 000 mkw., tworząc w Warszawie jedno z największych centrów usług wspólnych Citi na świecie.

Generation Park to nowoczesna inwestycja biurowa, zlokalizowana przy Rondzie Daszyńskiego. Będzie to największy projekt biurowy firmy Skanska w Warszawie. Kompleks zostanie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Warszawska inwestycja składa się z trzech biurowców o łącznej powierzchni najmu na poziomie 84 000 mkw. Najwyższym budynkiem kompleksu będzie 140-metrowa wieża, która wraz z iglicą sięgnie 180 m.

W trakcie transakcji sprzedaży HANSAINVEST Real Assets doradzała firma MF Capital, z kolei Colliers International i Cushman & Wakefield wspomagały Skanska. Doradcami prawnymi w trakcie transakcji były firmy Greenberg Traurig - po stronie nabywcy - oraz Dentons - po stronie sprzedającego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.