Naprzeciwko wieżowca Varso Tower stanie nowa inwestycja. Jest pozwolenie na budowę


2022.05.30
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
BPI Real Estate Poland dysponuje już pozwoleniem na budowę dla inwestycji zlokalizowanej w centrum Warszawy, vis a vis Varso Tower. Co powstanie przy Chmielnej?

Najwyższy budynek biurowy w Europie będzie miał nowego sąsiada. BPI Real Estate Poland otrzymało właśnie pozwolenie na budowę inwestycji przy ulicy Chmielnej w centrum Warszawy.

Inwestycja przy Chmielnej składa się z dwóch budynków wielorodzinnych, w których zaplanowano łącznie 243 mieszkania o łącznej powierzchni 11 335 metrów kwadratowych. Mieszkańcy budynków będą mieli do dyspozycji podziemną halę garażową, stanowiska do ładowania aut elektrycznych czy stojaki na rowery. Na dachu jednego z budynków zaplanowano ogród dostępny dla mieszkańców oraz tarasy przynależne do mieszkań zlokalizowanych na ostatniej kondygnacji. Od strony wschodniej znajdzie się pasaż z usługami, który ma połączyć ulice Chmielną i Złotą.

Architektura nowego osiedla ma być elegancja, ponadczasowa i dostosowana do śródmiejskiego charakteru ulicy Chmielnej w Warszawie. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia S.A.M.I. Architekci. Inwestycja przy Chmielnej ma być gotowa w drugiej połowie 2024 roku.

Komentarze


 • Ben
  Gość
  2022-05-30 16:37:37
  Warszawa tak pięknie się rozwija. Wszyscy mam zazdroszczą takiej architektury.

 • Darek
  Gość
  2022-05-31 00:56:26
  Pewnie będzie po 50 k PLNów za metr kwadratowy.

 • Warszawiak
  Gość
  2022-06-01 08:36:30
  Czy w Warszawie przeprowadzono kwerende wszystkich nieruchomości i ustalono prawowitych wlascicieli i i spadkobiercow do ktorych powinny sie zwrocic wladze miasta.W to watpie i predzej czy pozniej trzeba bedzie im placic olbrzymie odszkodowania

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.