Muzeum Sztuki Nowoczesnej zmienia właściciela. Ministerstwo Kultury wycofuje się


2022.05.10
Autor: Gazeta.pl
Od przyszłego roku miasto stołeczne Warszawa będzie samodzielnie finansować funkcjonowanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Nowa siedziba według projektu nowojorskiego biura powstaje na placu Defilad.

Jak donosi Gazeta.pl rozwiązana zostanie za porozumieniem stron umowa z 2006 roku pomiędzy Ministerstwem Kultury a urzędem miasta, która dotyczyła nadzoru finansowego oraz bieżącej działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W czwartek nad projektem uchwały będzie obradować Rada Miasta Warszawy. Uchwała sprawi, że MSN będzie prowadzone wyłącznie przez miasto i w pełni finansowało działalność muzeum.

Miasto stołeczne Warszawa od 1 stycznia 2023 będzie samodzielnie finansować funkcjonowanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które stanie się samorządową instytucją kultury.

Nowa siedziba MSN powstaje w centrum Warszawy, po północnej stronie placu Defilad. Nowa inwestycja to nowa przestrzenie wystawowe, w także kino, audytorium, sale edukacyjne, pracownie konserwatorskie i bistro. Za projekt architektoniczny nowej siedziby MSN odpowiada znane nowojorskie biuro Thomas Phifer and Partners, a generalnym wykonawcą jest firma Warbud. Prace budowlane mają potrwać do końca bieżącego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.