Mieszkania na wynajem powstaną w remontowanej kamienicy w centrum Warszawy


2021.11.18
Autor: Urbanity.pl
Jeszcze przed końcem roku rozpocznie się renowacja kamienicy przy ul. Św. Barbary 6/8, w centrum Warszawy. Jest to pierwszy etap przebudowy zabudowań u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Św. Barbary.

W grudniu rozpoczną się prace renowacyjne kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Św. Barbary 6/8, która jest częścią kompleksu nieruchomości w ścisłym centrum stolicy, który firma Zeitgeist Asset Management odkupiła od Orange w 2019 roku.

Kompleks zabudowań u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Św. Barbary to niezwykle istotny pod względem historycznym obszar stolicy. Bryła gmachu dawnej poczty uznawana jest za jeden z najlepszych projektów modernistycznych w Polsce. Łączna powierzchnia najmu w obiektach wynosi ponad 48 000 mkw.

Kamienice od strony ul. Św. Barbary są przedłużeniem gmachu Telefonów Międzymiastowych i Urzędu Pocztowego, który zaprojektowany został jako skrajnie modernistyczny, w latach 30. dwudziestego wieku. Celem inwestycji jest przywrócenie pierwotnej tkanki zewnętrznej tam z wprowadzeniem jedynie drobnych zmian. Istotną zmianą będzie natomiast przekształcenie parteru narożnika budynku pod lokal usługowy.

Kamienica przy Św. Barbary 6/8 po remoncie zaoferuje 41 mieszkań na wynajem, z czego 24 to kawalerki, a pozostałe to lokale 2- i 3-pokojowe. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 1 700 mkw. Brama kamienicy, której krata stanowi ciekawy przykład metaloplastyki, zostanie odrestaurowana. Ponieważ kamienica jest przykładem galeriowca, zostaną tu zachowane również galerie oraz oryginalna klatka schodowa. Także wnętrza obiektu przejdą generalny remont wraz z wymianą windy.

Za projekt architektoniczny i wykonanie wnętrz odpowiada firma Tétris, natomiast koncepcja renowacji bryły budynku przygotowana została przez Grupę 5 Architekci. Oddanie do użytku mieszkań zaplanowano w 2023 roku.

Remont kamienicy przy Św. Barbary 6/8 to pierwszy etap prac w tym rejonie Warszawy. Zeitgeist Asset Management planuje w kolejnej fazie zrewitalizować sąsiednią kamienicę przy ulicy Św. Barbary 2a. W swoim portolio firma ma także budynku znajdujące się przy Św. Barbary 10 oraz Nowogrodzkiej 45-47. Będą one sukcesywnie remontowane w dłuższej perspektywie czasowej.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.