Siedziba Poczty Głównej w Krakowie zostanie odnowiona


2019.07.31
Autor: Urbanity.pl
Zeitgeist Asset Management zakupił 120-letni budynek siedziby Poczty Głównej w Krakowie od firmy Orange, który zostanie odnowiony.

Nowym właściciel siedziby Poczty Głównej przy ulicy Wielopole 2 to firma specjalizująca się w usługach deweloperskich i zarządzaniu aktywami dla inwestorów prywatnych i instytucjonalnych. Spółka zakupiła dwie nieruchomości od Orange w Krakowie - wspomniany budynek przy Wielopole oraz częściowo zabudowaną działkę przy ulicy Cystersów 21.

Zeitgeist od 2016 roku jest w posiadaniu pięciu nieruchomości, w tym trzech w Warszawie. Firma często zakupuje starsze budynki, które odnawia i przeznacza na wynajem w postaci apartamentów lub dostosowuje na cele hotelowe lub komercyjne.

Przy ulicy Wielopole 2, od 120 lat mieści się siedziba Poczty Głównej. Według zapowiedzi inwestora, poczta w trakcie prac remontowych będzie działała bez zmian. Pierwsze prace remontowe mają ruszyć najwcześniej w 2022 roku. Do tego czasu zmodernizowana zostanie infrastruktura technologiczna drugiego ważnego najemcy tego budynku – firmy Orange.

Ruszyły już rozmowy nad przyszłym zagospodarowaniem wnętrz historycznego obiektu, których większość jest pustostanem wymagającym całkowitego remontu. Do współpracy nad koncepcją została zaproszona krakowska filia pracowni architektonicznej Baumschlager Eberle Architekten pod kierownictwem, Marka Dunikowskiego.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.