Przedwojenna kamienica w Warszawie zostanie wyremontowana pod mieszkania w najmie instytucjonalnym


2022.11.24
Autor: Piotr Maślak
Niebawem rozpocznie się renowacja kamienicy przy ulicy Św. Barbary 2a w ścisłym centrum Warszawy, którą w 2019 roku zakupiła firma Zeitgeist Asset Management od Orange. W przedwojennym obiekcie znajdą się mieszkania oferowane w najmie instytucjonalnym.

Renowacja kamienicy przy ulicy Św. Barbary 2a to drugi etap rewitalizacji kompleksu budynków położonych w ścisłym centrum Warszawy, zakupionych przez Zeitgeist Asset Management od firmy Orange. Inwestor ma już pozwolenie i wkrótce przystąpi do realizacji zadania.

Kamienica przy Św. Barbary jest architektoniczną częścią większego kompleksu zabudowań pocztowych "Nowogrodzka/Św. Barbary" o powierzchni najmu ponad 45 tysięcy metrów kwadratowych i wzniesiona została w 1934 roku jako budynek mieszkalny dla pracowników Urzędu Telekomunikacyjnego. Jej pierwotny projekt to zasługa Juliana Putermana. Sześciokondygnacyjny obiekt powstał w stylu ogólnie pojętej architektury nowoczesnej, zbliżonej do funkcjonalizmu.

Wysiłki podjęte przy opracowaniu projektu rewitalizacji skupiły się na zachowaniu rysunku elewacji wraz z jej detalami i materiałami. Postanowiliśmy wykorzystać istniejącą estetykę klatki schodowej i korytarzy, odwołującą się do atmosfery wnętrz projektowanych w tamtym okresie. Wyjątkowym elementem będzie pasaż wejściowy, dostępny poprzez kamienny portyk oraz lobby wykończone płytami czerwonego piaskowca, tradycyjnymi tynkami oraz klasyczną dla okresu powstania budynku posadzką lastryko
powiedział: architekt Maciej Gruszecki z Grupa 5 Architekci.

W wyremontowanej kamienicy znajdzie się 14 mieszkań o łącznej powierzchni 820 mkw. z przeznaczeniem na najem instytucjonalny oraz jeden lokal usługowy. Na ostatnim piętrze znajdą się największe mieszkania mające dostęp do tarasów. Komunikację pomiędzy piętrami ułatwi winda. Całość ma być gotowa w 2024 roku.

W grudniu 2021 roku rozpoczął się remont kamienicy mieszczącej się pod numerem 6/8.

Inne wiadomości o Św. Barbary 6/8, Św. Barbary 2a, Zeitgeist Asset Management

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.