Zmienią biurowiec z lat 60' na akademik w prestiżowej lokalizacji i standardzie


2021.07.06
Autor: Urbanity.pl
Warszawa jest drugim co do wielkości miastem akademickim w Europie z 96 uczelniami wyższymi i ponad 290 tys. studentów. Niebawem na mapie miasta pojawi się nowy, prywatny dom studencki o europejskim standardzie.

Warszawski biurowiec Solec 22, który trzy lata temu został zakupiony przez Zeitgeist Asset Management zostanie zaadaptowany na prywatny dom studencki o wysokim, europejskim standardzie. Właśnie ruszyły prace budowlane, które potrwają do jesieni 2022 roku.

Dom studencki na Solcu nawiązywał będzie do cenionego przez studentów akademika U Průhonu w Pradze – Holešovice, również stworzonego przez Zeitgeist. Akademik zlokalizowany będzie przy ulicy Solec 22, na Powiślu, tuż przy Wisłostradzie i bulwarach wiślanych. Prywatny dom studencki składał się będzie z części: 8- i 12-piętrowej o łącznej powierzchni użytkowej 5 239 mkw. Do dyspozycji oddanych zostanie 214 łóżek, mieszczących się w 149 pokojach, niektóre z nich w standardzie premium.

W budynku studenci będą mogli korzystać także m.in. z prywatnej pralni samoobsługowej oraz z pomieszczenia do przechowywania rowerów. Na dolnych kondygnacjach znajdą się lokale usługowe - w tym sklepy i punkty gastronomiczne.

"Opracowana przez nas koncepcja warszawskiego akademika na Solcu, wcześniej sprawdziła się w Pradze. Uważnie analizujemy potrzeby studentów w Polsce i mamy nadzieję zapewnić im podobne warunki mieszkania, które świetnie zdały egzamin w Czechach - czyli wysokiej jakości zakwaterowanie w pokojach jedno i dwuosobowych, w doskonałej lokalizacji i w przystępnych cenach" – mówi Zdena Noack, dyrektor zarządzająca Zeitraum, spółki córki Zeitgeist, która jako operator zajmie się zarządzaniem domami studenckimi w Polsce.

Akademik na Solcu mieścił się będzie w przebudowanym biurowcu z lat 60. Jego modernizacja właśnie się rozpoczęła, a generalnym wykonawcą została firma FBI Tasbud. Za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci. Inwestycja będzie gotowa na przełomie września i października 2022 roku.

Komentarze


  • Walery
    Gość
    2021-07-08 20:05:42
    W akademik. Zmienią W (słownie: Wy) akademik. A nie na akademik. Na akademik to można zamienić siekierkę.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.