Zakończyła się budowa warszawskiego Miasteczka Orange


2013.09.06
Autor: Urbanity.pl
Firma Bouygues Immobilier Polska oddała do użytku swoją kolejną inwestycję w Warszawie - Miasteczko Orange. Nowa inwestycja, od połowy lipca stanie się główną siedzibą dla Grupy Orange, która jest wyłącznym najemcą kompleksu.

Miasteczko Orange od początku realizowane było za zasadach "build-to-suit", dzięki specjalnie podpisanej umowie pod koniec 2009 roku, pomiędzy Orange Polska i Bouygues Immobilier Polska. Właścicielem kompleksu jest spółka Qatar Holding należąca do Qatar Investment Authority, lda której warszawski projekt jest pierwszą inwestycją w Europie Centralnej. Protokół odbioru budynku został podpisany w lipcu 2013 roku.

Inwestycja znajduje się przy alejach Jerozolimskich 160 w Warszawie. Zespół budynków biurowych składa się z pięciu 6-kondygnacyjnych obiektów, które połączone są ze sobą wspólną kondygnacją 1 i 2. Kompleks dostarczył na stołeczny rynek aż 45 tys. mkw. powierzchni użytkowej, na której pracować będzie 3,3 tys. pracowników.

W Miasteczku Orange mieści się także kantyna z ponad 300 miejscami siedzącymi, sklep spożywczy, kiosk, kawiarnia, klub fitness oraz patio z ogrodem i fontanną. Przy inwestycji zainstalowana została także stacja rowerów Veturilo.

Budowa miasteczka rozpoczęła się w marcu 2011 roku. Projekt architektoniczny kompleksu powstał na deskach architekta Stanisława Fiszera.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.