Metro w Warszawie - linia M2 wydłuży się o prawie 6 kilometrów. Coraz bliżej otwarcia

2022.05.24

Dobiegają końca prace na budowanych nowych odcinkach linii M2 warszawskiego metra. Miasto przygotowuje się do kursowania pociągów metra na dłuższych trasach.

Druga linia metra w Warszawie wydłuży się o blisko 6 kilometrów. Pojawią się dwie nowe stacje na Woli i Bemowie ((Ulrychów i Bemowo), a także trzy na Targówku (Zacisze, Kondratowicza i Bródno). Obecnie na nowych odcinkach linii M2 trwa testowanie urządzeń oraz prowadzone są jazdy próbne pociągów.

Warszawa przygotowuje się do kursowania pociągów metra na dłuższych trasach, co wymaga m.in. wymiany oznaczeń dla pasażerów, ponieważ pociągi stołecznego metra będą kończyły bieg na nowych stacjach - Bemowo i Bródno. Obecnie trwa opracowywanie nowego układu komunikacyjnego uwzględniającego większy zasięg metra.

Równolegle prowadzone będą prace związane z wymianą informacji pasażerskiej w metrze. To kasetony nad peronami i nad wejściami na perony, mapy sieci WTP, schematy linii podziemnej kolei.

Metro na Bemowie - kiedy otwarcie? W wariancie optymistycznym otwarcie nowych odcinków mogłoby nastąpić jeszcze w czerwcu, dlatego wszystko na to wskazuje, że metro na Bemowo dojedzie już w wakacje.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Anonim
  Gość
  2022-05-28 15:50:06
  Dlaczego nikt kilka lat temu o tym nie pomyślał i nie wydłużono metra do Lazurowej od razu. Dzięki czemu mało kto by się przejmował tymi problemami z przedłużeniem do Mor.

 • Anonim
  Gość
  2022-05-28 18:08:27
  Metro powinno lecieć na dolny Mokotów bo to najlepsza dzielnica

 • Paweł
  Gość
  2022-05-28 23:14:54
  Na dolny Mokotów to może metro poleci za 50 lat albo i w ogóle. Tak dobra dzielnica jak Wilanów kiedyś. Trochę nowego budownictwa pomiędzy nieużytkami rolnymi i łąkami bez żadnej sensownej komunikacji xdd

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.