Koreańczycy kupują biurowiec Feniks w Warszawie

2019.12.10

Nowym właścicielem warszawskiego budynku biurowego Feniks został inwestor z Korei Południowej. Biurowiec oferuje biura klasy A.

Fundusz Patrizia Immobilien AG sprzedał biurowiec Feniks inwestorowi z Korei Południowej, który dokonał zakupu za pośrednictwem firmy zarządzającej funduszami inwestującymi w nieruchomości Warburg-HIH Invest Real Estate.

Feniks to 9-kondygnacyjny budynek biurowy przy ulicy Żelaznej w Warszawie. Biurowiec oferuje ponad 10 000 mkw. powierzchni w standardzie klasy A. Budynek, który wybudowany został w 2012 roku jako inwestycja joint venture firm Europlan i Griffin Real Estate, został rok później sprzedany funduszowi IVG. Budynek jest w pełni skomercjalizowany, a jego głównym najemca jest BOŚ Bank.

W transakcji firmie Warburg-HIH Invest Real Estate doradzała firma Savills (doradztwo inwestycyjne i techniczne), Greenberg Traurig (doradztwo prawne) i EY (doradztwo podatkowe), natomiast fundusz Patrizia Immobilien AG reprezentowały firmy CBRE (doradztwo inwestycyjne) i Dentons (doradztwo prawne).

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.