Koreańczycy kupują biurowiec Feniks w Warszawie
Nowym właścicielem warszawskiego budynku biurowego Feniks został inwestor z Korei Południowej. Biurowiec oferuje biura klasy A.
Fundusz Patrizia Immobilien AG sprzedał biurowiec Feniks inwestorowi z Korei Południowej, który dokonał zakupu za pośrednictwem firmy zarządzającej funduszami inwestującymi w nieruchomości Warburg-HIH Invest Real Estate.
Feniks to 9-kondygnacyjny budynek biurowy przy ulicy Żelaznej w Warszawie. Biurowiec oferuje ponad 10 000 mkw. powierzchni w standardzie klasy A. Budynek, który wybudowany został w 2012 roku jako inwestycja joint venture firm Europlan i Griffin Real Estate, został rok później sprzedany funduszowi IVG. Budynek jest w pełni skomercjalizowany, a jego głównym najemca jest BOŚ Bank.
W transakcji firmie Warburg-HIH Invest Real Estate doradzała firma Savills (doradztwo inwestycyjne i techniczne), Greenberg Traurig (doradztwo prawne) i EY (doradztwo podatkowe), natomiast fundusz Patrizia Immobilien AG reprezentowały firmy CBRE (doradztwo inwestycyjne) i Dentons (doradztwo prawne).
Fundusz Patrizia Immobilien AG sprzedał biurowiec Feniks inwestorowi z Korei Południowej, który dokonał zakupu za pośrednictwem firmy zarządzającej funduszami inwestującymi w nieruchomości Warburg-HIH Invest Real Estate.
W transakcji firmie Warburg-HIH Invest Real Estate doradzała firma Savills (doradztwo inwestycyjne i techniczne), Greenberg Traurig (doradztwo prawne) i EY (doradztwo podatkowe), natomiast fundusz Patrizia Immobilien AG reprezentowały firmy CBRE (doradztwo inwestycyjne) i Dentons (doradztwo prawne).
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra