Kolejny bezpłatny żłobek w Warszawie. We Włochach powstała nowoczesna placówka

2022.01.24

Otwarty został nowy żłobek w Warszawie, tym razem przy ulicy Astronautów we Włochach. Program darmowych żłobków w stolicy ma być dalej rozwijany.

Przed kilkoma tygodniami oddany został do użytku nowoczesny żłobek nr 71 zlokalizowany przy ulicy Astronautów 5 we Włochach. Nowa stołeczna placówka to dwukondygnacyjny obiekt dydaktyczny, który pomieści 150 dzieci w sześciu salach z kuchnią, salą ruchową i placem zabaw.

W Warszawie cały czas inwestujemy w opiekę dla najmłodszych. Rocznie przeznaczamy na ten cel ok. 280 mln zł z budżetu miasta. Realizujemy program bezpłatnych żłobków, w których dysponujemy już łącznie ponad 15 tys. miejsc. Budujemy też nowe miejskie placówki. Jedną z nich otworzyliśmy właśnie przy ul. Astronautów we Włochach – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Nowy żłobek we Włochach składa się z sali z wydzielonymi strefami do zabawy i odpoczynku oraz z dostosowanymi łazienkami i schowkiem na pościel i leżaki. Przygotowano części wspólne z salami ruchowymi wyposażonymi w materace, poduchy i kącik zabaw. Dodatkowo maluchy mogą liczyć na opiekę pielęgniarki i psychologa, a także całodzienne wyżywienie.

Placówka pomieści 150 dzieci, którymi przez pięć dni w tygodniu, przez 10 godzin dziennie, bezpłatnie zajmie się wykwalifikowana kadra.

Obecnie Warszawa oferuje prawie 15 500 miejsc w żłobkach we wszystkich dzielnicach, a rocznie na ich utrzymanie wydaje ponad 280 mln zł. Do 2023 roku planowana jest realizacja jeszcze kilkunastu inwestycji w warszawskie żłobków.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.