Kameralny etap osiedla Skanska na Mokotowie. Inwestycja w całości zasilana zieloną energią


2022.08.04
Autor: Piotr Maślak
Skanska przystąpiła do realizacji kolejnego etapu popularnego osiedla Jaśminowy Mokotów, którego budowa w całości zasilana jest zieloną energią. Inwestycję wyróżnia skandynawska architektura.

Rozpoczęła się budowa V etapu osiedla Jaśminowy Mokotów firmy mieszkaniowej Skanska w Warszawie. Na Mokotowie powstanie sześć, dwupiętrowych budynków, w których znajdzie się niecałe 100 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach. Projekt architektoniczny przygotowali architekci z pracowni BBGK Architekci.

Na placu budowy kolejnego etapu osiedla prowadzone są prace przygotowawcze oraz prace ziemne. Wkrótce wykonawca przystąpi do wykonywania fundamentów budynków. Prace budowlane potrwają do I kwartału 2024 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska.

Jaśminowy Mokotów to popularne i nagradzane warszawskie osiedle w duchu skandynawskiej architektury, które wyróżnia się wysokimi drewnianymi oknami, elegancką fasadą, ażurowymi balustradami i jasnym wykończeniem. Całość otoczona zostanie bujną zielenią - deweloper przeprowadzi nasadzenia, m.in.: brzóz, jabłoni oraz kalin koralowych. V etap osiedla będzie certyfikowany w systemie BREEAM, a budowa w całości zasilana „zieloną” energią.

W V etapie inwestycji powstanie 6 dwupiętrowych budynków, w których znajdzie się łącznie 88 mieszkań o powierzchniach od 26 do 106 mkw. W podziemnej hali garażowej zmieści się 91 aut.

V etap osiedla Jaśminowy Mokotów w liczbach:
- 6 dwupiętrowych budynków
- 88 mieszkań
- metraż od 26 do 106 m kw.
- 91 miejsc postojowych w garażu
- ponadstandardowa wysokość mieszkań: ok. 2,80 m
- możliwość podłączenia ogrzewania podłogowego
- balkony oraz prywatne ogródki na parterach
- komórki lokatorskie oraz boksy/miejsca na rowery

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.