Kameralny biurowiec przy Pięknej 49 w Warszawie


2016.02.19
Autor: Urbanity.pl
Na działce u zbiegu ulic Pięknej i Koszykowej w Warszawie, powstać ma niewielki budynek biurowy, którego budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Projekt architektoniczny 8-kondygnacyjnego obiektu przygotowała pracownia Grupa 5 Architekci.

W miejscu, gdzie powstać ma 7-piętrowy biurowiec o powierzchni użytkowej wynoszącej około 2100 metrów kwadratowych, mieścił się 4-kondygnacyjny budynek wzniesiony pod koniec XIX wieku.

Biurowiec przy Pięknej 49 będzie niewielkim obiektem z pomieszczeniami biurowo-usługowymi, którego projekt architektoniczny uzgodniony został ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Inwestor - spółka Piękna 49 powiązana z z firmą Equinox Capital - posiada już prawomocne pozwolenie na budowę i jeszcze w tym roku planuje rozpocząć prace budowlane.

Bryła obiektu charakteryzowała będzie się nadwieszeniem, które zaczynać się będzie od drugiej kondygnacji naziemnej. Nadwieszenie przebiegnie wzdłuż obu przyległych ulic, a część budynku w okolicach skrzyżowana pochyli się nad chodnikiem zwiększając tym samym powierzchnię każdego z wyższych pięter.

Za projekt architektoniczny biurowca odpowiada Grupa 5 Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.