JSK Architekci przygotowuje projekt wieżowca z apartamentami klasy premium


2019.09.11
Autor: nowawarszawa.pl/Puls Biznesu
Miał być cienki jak szpilka ponad 100-metrowy wieżowiec, będzie luksusowy wysokościowiec zaprojektowany przez pracownię JSK Architekci.

Kaliski deweloper FB Antczak, który jest właścicielem działki przy ulicy Mariańskiej, w pobliżu ronda ONZ w Warszawie, zamierza wybudować na niej wieżowiec o charakterze mieszkalnym - pisze portal nowawarszawa.pl.

Przypomnijmy, że pierwotnie przy ulicy Mariańskiej powstać miał 110-metrowy PIN Tower, którego projekt przygotowała pracownia Cube Architekci. Wiadomo już, że budynek w takim kształcie nie powstanie, a FB Antczak wybuduje apartamentowiec klasy premium.

Na łamach "Pulsu Biznesu" Marcin Antczak, wiceprezes spółki FB Antczak, powiedział, że firma posiada już decyzję o warunkach zabudowy, a jesienią spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę.

Jak pisze nowawarszawa.pl, jeszcze w tym roku JSK Architekci zaprezentować mają projekt nowego wieżowca przy ulicy Mariańskiej. Deweloper w rozmowie z portalem nie podaje dokładnej daty rozpoczęcia budowy, jednak zaznacza, że będzie to apartamentowiec klasy premium.

Komentarze


 • Bluu
  Gość
  2019-09-11 14:19:58
  Szkoda, jedyna nadzieja że nowy projekt też będzie tak ciekawy.

 • Kamil
  Gość
  2019-09-11 17:35:35
  Chwila, chwila. Projekt nie jest zarzucony, tylko ma być przeprojektowany. Też będzie cienki, a różnica między 100m, a 110m w tej skali nie jest duża. To to samo tylko w wersji 2.

 • Norman
  Gość
  2019-09-11 18:01:25
  Szczerze mówiąc władze miasta popełniają błąd pozwalając na budowę tak niskich budynków w obrębie ścisłego centrum. Za kilka lat obudzimy się z ręką w nocniku,bo zabudowa ścisłego centrum będzie niska i nieprestiżowa. A atrakcyjnych działek już nie będzie. To duży błąd, który zadecyduje o tym , że centrum będzie niskie i nieatrakcyjne. Oczywiście w stosunku do porównywalnych metropolii.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.