Jeden z największych parków w Warszawie zostanie przebudowany. Ogromna inwestycja za prawie 40 mln zł

2021.09.08

Nowe miejsca rekreacyjne, ogrody edukacyjne, różnorodna zieleń, a także rozbetonowanie dużego stawu - tak w skrócie wygląda projekt przebudowy jednego z największych parków w Warszawie. Przeczytaj jak wyglądać będzie nowe Pole Mokotowskie.

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy rozstrzygnął przetarg dotyczący pierwszego etapu modernizacji parku Pole Mokotowskie, w ramach którego stworzony ma zostać nowy, naturalny układ wodny, zagospodarowany ma zostać również teren po dawnej bazie MPO oraz powstać mają pełne zieleni miejsca rekreacyjne i strefy wejściowe.

Przebudowany park Pole Mokotowskie zyska nową siłownię plenerową, toalety publiczne, a także elementy małej architektury. Wykonawcą prac została firma Immel, która wykona zadanie we współpracy z pracownią Palmett. Koszt inwestycji to 39,6 mln zł.

Natomiast w ramach odrębnej inwestycji, modernizacji poddane zostaną domki fińskie, w tym dom Ryszarda Kapuścińskiego, które docelowo staną się miejscem aktywności kulturalnej i społecznej, nawiązującym do literatury faktu.

Duże zmiany czekają główny stan, z którego dna usunięty zostanie beton, a na brzegach pojawią się strefy naturalnej roślinności. W centralnej części parku Pole Mokotowskie zaplanowano naturalny ogród biocenotyczny, który powstanie na zrekultywowanym i włączonym do parku terenie po dawnej bazie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

W ramach zmian w parku pojawi się ponad 6 tys. krzewów, 17 tys. bylin i niemal 1,5 ha łąk. Zwiększony zostanie drzewostan z prawie 10 000 drzew o dodatkowe 55 młode drzewa.

Pierwsze prace budowlane ruszą na przełomie września i października, a ich koniec zaplanowano na IV kwartał 2022 roku. Podczas robót teren Parku Pole Mokotowskie będzie częściowo wyłączany z użytkowania.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Warszawianka
  Gość
  2021-09-09 07:06:43
  A park Skaryszewski nadal zaniedbany. Drogi z wybojami bez latarni z ogrodzonym nowym osiedlem budowanym tuż przy parku jest doskonała wizytówka Trzaskowskiego.

 • Jasiek
  Gość
  2021-09-09 08:12:30
  Mam nadzieję że będzie również ścieżka rowerowa na około tego nowego terenu po bazie mpo

 • Viga
  Gość
  2021-09-09 08:33:10
  Zupełnie nie rozumiem, po co te zmiany? Szkoda kasy na takie bzdury. Wszędzie przebudowy, a można zrobić coś naprawdę potrzebnego. Brakuje w Warszawie miejsc parkingowych, a nie ścieżek dla rowerowych debili, czy kilku ławeczek więcej.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.