Inwestycja w ramach "lex deweloper" pomiędzy Teatrem Powszechnym a fabryką E. Wedel


2023.05.24
Autor: Piotr Maślak
Złożony został wniosek do Urzędu m.st. Warszawy, który dotyczy planowanej inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Jana Zamoyskiego na Pradze Południe w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper". Powstać ma niespełna 300 mieszkań oraz przestrzeń handlowo-usługowa.

Do Urzędu m.st. Warszawy wpłynął 8 maja 2023 roku wniosek, który dotyczy inwestycji w pobliżu skrzyżowania ulicy Jana Zamoyskiego i alei Zielenieckiej, którą deweloper planuje zrealizować w ramach specustawy mieszkaniowej "lex deweloper".

W ramach planowanej inwestycji przy ulicy Zamoyskiego 24/26, pomiędzy Teatrem Powszechnym a zabudowaniami fabryki E. Wedel powstać ma budynek mieszkalny wielorodzinny, który od strony ul. Zamoyskiego uzupełniłby pierzeję doklejając się do kamienicy pod numerem 26A. W przeszłości działka, na której powstanie nowa inwestycja służyła jako teren na potrzeby produkcyjne fabryki czekolady E. Wedel.

Projekt zakłada budowę obiektu w formie dwóch kubatur – dużej i mniejszej, postawionych na 3-kondygnacyjnej, podziemnej hali garażowej. Duża bryła w układzie północ-południe jest dopełniona trzema skrzydłami zorientowanymi w kierunku wschód-zachód. Mniejsza bryła domyka kompozycyjne kwartał zabudowy od strony południowej. Obiekt miałby mieć zróżnicowaną wysokość od VII do X kondygnacji. Parter zagospodarowany ma zostać pod przestrzeń pod lokale handlowo-usługowe.

Wstępne założenia inwestycji na Pradze Południe zakładają budowę od 270 do 282 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach, co pozwoliłoby zamieszkać 546 osobom.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.