Inwestycja OKAM na Żeraniu przyciągnęła najemcę

2022.05.26

Operator intermodalny LOCONI Intermodal S.A. wynajął przestrzeń biurowo-magazynową oraz powierzchnię pod transport na terenie kolejowego terminalu kontenerowego w inwestycji OKAM na warszawskim Żeraniu.

Inwestycja OKAM to obszar przebudowy ponad 60 ha przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie. Chodzi o tereny dawnej fabryki samochodów osobowych na Żeraniu, w której ostatni samochód zjechał z taśmy produkcyjnej w 2011 roku. 62-hektarowy obszar oferuje powierzchnie biurowe, usługowe, magazynowe oraz dysponuje terenami przeznaczonymi pod place ekspozycyjne i parkingi. Na terenie znajduje się także muzeum poświęcone historii motoryzacji w Polsce.

Firma LOCONI Intermodal S.A. wynajęła prawie 2 000 mkw. przestrzeni biurowo-magazynowych oraz blisko 80 000 mkw. powierzchni pod transport na terenie kolejowego terminalu kontenerowego. Inwestycja OKAM to jedyna lokalizacja w Warszawie posiadająca własną bocznicę kolejową, umożliwiającą stworzenie terminala intermodalnego. W procesie najmu właściciela reprezentowała firma Walter Herz.

Nowy najemca to operator intermodalny, który obecny jest na polskim rynku logistycznym od 2011 roku. LOCONI Intermodal organizuje przewozy skonteneryzowanych ładunków, wykorzystując w łańcuchu dostaw różne formy transportu.

Przebudowa terenów dawnej fabryki samochodów na Żeraniu potrwa kilkanaście lat, a sam proces przygotowawczy do wdrożenia tego projektu zajmie kilka lat.

Źródło: Bartosz Motorek, Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.