Historyczny budynek na Woli odzyska dawny blask

2021.05.12

Zaprojektowany przez znanego architekta Michała Przerwy Tetmajera znany warszawiakom budynek jako Powszechny Dom Towarowy Wola ma nowego właściciela, który zamierza przywrócić obiektowi jego dawny blask.

Adgar Poland poszerzył swoje portfolio o zlokalizowany na warszawskiej Woli historyczny budynek PDT Wola. Dotychczas spółka rozwijała swoją obecność przede wszystkim w biznesowych częściach Mokotowa i Ochoty.

PDT Wola to mieszczący się na działce przy ulicy Młynarskiej 8/12 na Woli budynek, który powstał według projektu znanego architekta Michała Przerwy Tetmajera. Od 1956 roku budynek funkcjonował jako Powszechny Dom Towarowy Wola i taką funkcję pełnił do 2005 roku. Dwa lata później obiekt zyskał charakter biurowo-usługowy, a także odrestaurowana została jego elewacja, zachowując jednocześnie styl i charakterystyczne płaskorzeźby skrajnych płycin attyki. Budynek przyjął nazwę Wola Plaza.

W budynku o powierzchni niecałych 10 000 mkw. wdrożony zostanie koncept Brain Embassy, który jest autorskim projektem nowoczesnych przestrzeni coworkingowych, wdrażanym w obiektach Adgar Poland. Oprócz charakterystycznych dla coworkingu przestrzeni typu open space, najemcy będą mogli skorzystać z prywatnych biur, wydzielonych i specjalnie zaaranżowanych prywatnych przestrzeni dla większych firm.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Tex
  Gość
  2021-05-12 14:14:10
  Sorry, jak można pisać taki bełkot... Przywrócić obiektowi jego dawny blask... Serio, to jest dom towarowy nie kolejny biurowiec. Powrót do tego co było to handel. Warszawa to chyba jedyne miasto w Europie bez ulic handlowych, domów towarowych itp. Jak prowincja.

 • Ks
  Gość
  2021-05-12 22:12:35
  Powinien powstać ponownie dom handlowy z takim klimatem jak był poprzednio.Wszedzie tylko biura i biura gratuluję .....

 • Dora
  Gość
  2021-05-13 00:19:35
  Dom towaroqy tam powinien być

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.