Gotowy The Warsaw HUB. Otwarcie pasażu handlowego i łącznika ze stacją metra

2020.07.23

Dobiegła końca realizacja jednego z największych i najbardziej wymagających projektów w historii firmy Ghelamco Poland. Kompleks wieżowców The Warsaw HUB otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

W przyszłym miesiącu do kompleksu The Warsaw HUB zaczną wprowadzać się pierwsi mieszkańcy, a mieszkańcy Warszawy będą mogli korzystać z otwartego pasażu handlowo-usługowego i łącznika ze stacją metra.

The Warsaw HUB to kompleks trzech budynków przy rondzie Daszyńskiego na Woli. Inwestycja składa się z dwóch, 130-metrowych biurowców oraz 86-metrowej wieży hotelowej. Całość spaja wspólne podium oraz podziemny pasaż handlowo-usługowy.

U zbiegu ulic Towarowej i Prostej powstała inwestycja o łącznej powierzchni 113 000 mkw. W bliźniaczych budynkach biurowych o wysokości 130 metrów znajduje się około 75 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Trzeci budynek to dwa hotele: Holiday Inn Express oraz pierwszy w Polsce Crowne Plaza. Łącznie to ponad 430 pokoi i apartamentów. Ostatnia kondygnacja 86-metrowego obiektu będzie miejscem z pierwszym w tej części stolicy skybarem z tarasem.

Podium The Warsaw HUB zajmuje m.in. centrum konferencyjne, klub fitness oraz przestrzeń coworkingowa. W poziomie -1 znajduje się pasaż handlowy ze sklepami, usługami i gastronomią. Otwarte zostaną takie sklepy jak: Biedronka, Rossmann czy restauracja McDonald’s. Będzie można się do niego dostać przez łącznik ze stacją metra rondo Daszyńskiego, podziemny parking lub z poziomu ulicy Towarowej przez lobby biurowca.

Projekt architektoniczny kompleksu wieżowego The Warsaw HUB przygotowała pracownia AMC Andrzeja Chołdzyńskiego. Inwestorem jest Ghelamco Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o The Warsaw Hub, Ghelamco Poland, AMC-Andrzej M. Chołdzyński

Komentarze


 • Warszawiak
  Gość
  2020-07-24 09:20:55
  Do kogo należy ten geszeft ?!

 • Warszafka
  Gość
  2020-07-24 10:33:48
  Do Jarosława Kaczyńskiego.

 • Mhm
  Gość
  2020-07-24 13:31:59
  Do Jarosława to należy twoja rodzina i zasiłek jaki pobieracie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.