Google w Warszawie z największym europejskim centrum. Gigant szuka talentów

2021.10.26

W wieżowcu zlokalizowanym przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie otwarte zostało Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud, które będzie największym europejskim centrum rozwijającym technologie chmury obliczeniowej Google.

Warszawa stała się oficjalnie największym europejskim centrum, które rozwija technologie chmury obliczeniowej amerykańskiego giganta - firmy Google. Nowe biuro otwarte zostało w biurowcu The Warsaw Hub przy rondzie Daszyńskiego.

W nowym biurze międzynarodowego giganta powstawać będą innowacje służące m.in. mieszkankom i mieszkańcom Warszawy. Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w warszawskim wieżowcu to kolejna inwestycja firmy w stolicy, po tym, jak w kwietniu 2021 roku uruchomiona została „Google Cloud”, która zapewnia polskim przedsiębiorcom dostęp do technologii chmury obliczeniowej – takiej samej, do której dostęp mają firmy w USA, Singapurze, Japonii, czy Szwajcarii.

W związku z rozwojem firmy planowane jest także znaczące zwiększenie zatrudnienie, w związku z czym Google planuje przyciągnąć do miasta talenty technologiczne z całego świata.

Otwarcie nowego Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie to przykład inicjatywy, która przyczynia się do budowy gospodarki opartej na wiedzy oraz wpływa na rozwój gospodarczy naszej metropolii. Pozwala też skutecznie konkurować z innymi miastami Europy i świata o miano lidera. Lidera, który przyciąga do siebie inwestycje, kapitał oraz talenty i z którym warto związać się na dłużej – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Niklot
  Gość
  2021-10-26 12:36:10
  Autor/ka powyższego sprawozdania zwrotem "mieszkanki i mieszkańcy Warszawy" udowadnia, że ulega lub też jest wyznawcą "poprawności politycznej". Chyba też nie zdaje sobie sprawy, że popełniając takie, motywowane ideologicznie, perełki nowomowy ośmiesza się. W imieniu mieszkańców! Warszawy proszę o felietony pisane z większą troską o przekazywane informacje, a bez politpoprawnościowego kagańca.

 • ??
  Gość
  2021-10-27 23:31:43
  Niklot, zapytam cię bez jakiejkolwiek poprawności, kim ty qurwa jesteś, żeby mówić innym, jak mają pisać?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.