Francuzi budują osiedle na Bemowie, gdzie zamieszkają też ptaki

2020.12.03

Jest już wybrany generalny wykonawca warszawskiego Osiedla Lumea na Bemowie.

Bouygues Immobilier Polska wybrał spółkę Hexacon na generalnego wykonawcę Osiedla Lumea na Bemowie. Przy ulicy Batalionów Chłopskich powstaną dwa 4-piętrowe budynki mieszkalne wielorodzinne. Będzie to dość nietypowe miejsce, bo zamieszkają w nim także ptaki.

Na budowie Osiedla Lumea trwają już prace nad płytą fundamentową oraz stawiane są ściany części podziemnej. Nazwa inwestycji pochodzi od francuskiego słowa lumiere, co oznacza: światło, lekki. Część elewacji budynków ma być oświetlona. Lokale mieszkalne będą jasne, dzięki wysokim oknom oraz przeszklonym wykuszom na parterze i pierwszym piętrze.

Łącznie w ramach osiedla na Bemowie powstanie 140 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 27 do 109 mkw. Wszystkie mieszkania posiadają balkon, loggie lub ogródek. Obecnie w sprzedaży znajdują się układy 2-pokojowe i 3- i 4-pokojowe. Miejsca parkingowe mieściły się będą w podziemnej hali garażowe. Przyszli mieszkań będą mieli do dyspozycji stojaki na rowery, a także plac zabaw z wyposażeniem pochodzącym z ekologicznych produkcji.

Jedną z ciekawostek Osiedla Lumea będą nietypowe elementy osiedla: rośliny porastające elewacje, poidełka i karmniki dla ptaków oraz domki dla pożytecznych owadów m.in. pszczół i biedronek. Rośliny na ścianach są ozdobą, a przy okazji oczyszczają powietrze z dwutlenku węgla, z kolei domki i poidełka sprzyjają bioróżnorodności.

Inwestycja będzie gotowa w drugim kwartale 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.