Firma technologiczna z USA wynajmuje piętro w wieżowcu Skyliner i zatrudnia specjalistów


2022.02.07
Autor: Urbanity.pl
Przy Rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli mieściło się będzie nowe biuro iTechArt - jednej z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times.

Firma technologiczna iTechArt posiada obecnie biura m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Wiedniu, Mińsku i Kijowie i zatrudnia łącznie ponad 3 000 pracowników, z czego już 150 w Polsce. Obok Łodzi i Wrocławia, kolejną lokalizacją w naszym kraju stała się Warszawa. Firma wynajęła 29. piętro o powierzchni blisko 1 500 mkw., biurowca Skyliner przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Do końca bieżącego roku w warszawskim biurze pracę znaleźć ma prawie 100 specjalistów.

W 2021 roku urośliśmy o ponad 1 000 pracowników i mamy śmiałe plany na 2022. Nasi klienci ze Stanów Zjednoczonych chcą współpracować z programistami z Polski, a my, kiedy sytuacja się unormuje, nie wyobrażamy sobie pracy w 100% zdalnej, bez osobistego kontaktu i sprawdzenia, jak czują się nasi ludzie. Inżynierowie iTechArt muszą mieć najlepsze biura i na takie stawiamy we wszystkich miastach – mówi Vitaly Aksionchyk, Managing Director Poland.

W tej chwili firma skupia się na zatrudnianiu doświadczonych deweloperów z kilkuletnim stażem, ale zapowiada też rekrutację warszawskich juniorów.
W bieżącym roku firma rozpocznie autorski program stażowy Students’ Labs.

W tej chwili wynajęliśmy łącznie prawie 4 000 mkw. biur w trzech miastach i rozglądamy się za kolejnymi. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że nasi specjaliści nie mają możliwości skorzystania z biura albo przychodzą do flex office, gdzie muszą współdzielić pewnie przestrzenie. Dobre miejsce do pracy jest dla nas na tyle istotne, że mamy zespół Hapiness Managerów, którzy dbają o wystrój, wyposażenie chillout roomów, dodatkowe aktywności czy chociażby odpowiednie przekąski i kawę – dodaje Vitaly.

W procesie wynajmu najemcę reprezentowała firma Master Management Group, a wynajmującego CBRE Poland.

Biurowiec Skyliner oferuje 49 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Najniższe poziomy są przeznaczone na usługi, handel i ofertę gastronomiczną. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar. Wiezowiec może się pochwalić najwyższym w Polsce, aż 16-metrowe lobby biurowym.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.