Finalny kształt wieżowca Skyliner. Obok się zazieleni

2020.11.17

Dobiega końca realizacja jednego z najwyższych budynków w Warszawie - biurowca Skyliner, zlokalizowanego przy Rondzie Daszyńskiego.

Bryła wieżowca Skyliner nabrała już finalnych kształtów, a prace głównie prowadzone są wewnątrz biurowca i na terenach zewnętrznych wokół warszawskiego obiektu.

Firma Karipol finiszuje z pracami przy wieżowcu Skyliner, który będzie najlepiej skomunikowanym biurowcem stolicy. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia APA Wojciechowski, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Warbud.

Inwestor biurowca położył duży nacisk na zagospodarowanie terenu wokół biurowca, który ma być przyjazną przestrzenią zarówno dla użytkowników biur, ale i dla okolicznych mieszkańców czy turystów. Obok Skylinera powstanie pasaż i plac wypełniony zielenią, który zachęcać ma do spaceru czy wypoczynku.

Pełne oblicze plac miejski zyska wraz z powstaniem drugiej wieży to użytkownicy Skylinera będą mogli już wkrótce korzystać z zielonej przestrzeni rekreacyjnej wzdłuż całej linii budynku. Dodatkowym atutem miejsca będą imponujące schody hiszpańskie, symetrycznie zaplanowane wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Nasadzenia zieleni z wykorzystaniem wysokich drzew oraz krzewów zostały uzupełnione o rośliny o zmienności sezonowej i częściowo zimozielone. Powstaną miejsca wypoczynkowe z ławkami oraz drewnianymi tarasami. Za projekt zieleni oraz małej architektury odpowiada pracownia RS Architektura Krajobrazu.

Skyliner będzie jednym z najwyższych biurowców w stolicy. Wieżowiec o wysokości 195 metrów do dachu oferuje 45 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 34 kondygnacjach. Uzupełnieniem budynku jest przestrzeń handlowo-usługowa i gastronomiczna zlokalizowana na najniższych kondygnacjach.

Atrakcją Skylinera będzie niewątpliwie dwupoziomowy Skybar znajdujący się na 165 metrach wysokości z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy.

Biurowiec oferuje pięciopoziomowy parking dla 430 samochodów i 330 miejsc na rowery. Skyliner został precertyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Za komercjalizację budynku odpowiada agencja CBRE.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Kaziu Cygan
  Gość
  2020-11-17 21:29:27
  cieszy mnie ta wysokość i ten bar

 • Bęcwał
  Gość
  2020-11-29 07:36:50
  A gdzie miałby stanąć ten drugi Skyliner, o którym mowa w tym artykule oraz na Wikipedii?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.