Excellent dla wieżowca Skyliner. Jeden z najnowocześniejszych budynków w kraju otrzymał certyfikat


2021.03.18
Autor: Urbanity.pl
Flagowa inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie - wieżowiec Skyliner otrzymał finalny certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Biurowiec Skyliner został zaprojektowany w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju i dostosowany do funkcjonowania związanego ze zmianami klimatycznymi. Inwestycja Grupy Karimpol może pochwalić się również jednym z najbardziej oszczędnych budynków w stolicy.

Przyznanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent związane jest z zastosowaniem w biurowcu wielu proekologicznych rozwiązań pozwalających na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz organicznie nadmiernego zużycia wody i energii. Wieżowiec dysponuje m.in. energooszczędnym systemem szybkobieżnych wind z napędem regeneracyjnym, automatycznym oświetleniem zewnętrznym wyłączanym w godzinach nocnych. Skyliner to także zielone dachy oraz otaczające go tereny są wypełnione roślinnością.

Generalny wykonawca, Warbud S.A., już na etapie budowy stosował procedury ograniczające negatywny wpływ inwestycji na środowisko i najbliższe otoczenie. Na wysoki wynik certyfikatu wpływ miała również lokalizacja z doskonałą dostępnością transportu publicznego. Z kolei dla miłóśników jednośladów przygotowano 330 miejsc postojowych wraz z całą infrastrukturą, w tym prysznice i szatnie.

Skyliner to warszawski wieżowiec na Woli o wysokości 195 metrów do dachy, co sprawia, że jest drugim najwyższym budynkiem w stolicy. Biurowiec oferuje łącznie 45 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 34 kondygnacjach. Wieżowiec został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.