Eiffage z PRogress Spot Warsaw oferujący mieszkania na instytucjonalny wynajem

2020.06.02

Przy ulicy Postępu 5a w Warszawie powstać ma kompleks na ponad 450 mieszkań na instytucjonalny wynajem w ramach inwestycji PRogress Spot Warsaw.

Firma deweloperska Eiffage Immobilier Polska planuje budowę łącznie 2 300 mieszkań na instytucjonalny wynajem, które zlokalizowane będą w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Firma nawiązała właśnie współpracę z Savills, która odpowiadała będzie za znalezienie partnera inwestycyjnego do budowy kompleksu w stolicy.

Pierwsza z inwestycji mieściła się będzie na warszawskim Mokotowie przy ulicy Postępu 5a. W ramach kompleksu PRogress Spot Warsaw o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 16 191 mkw., powstaną 453 mieszkania na instytucjonalny wynajem. Zakończenie inwestycji zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku.

Liczba mieszkańców Warszawy stale rośnie i według prognoz do 2030 roku zwiększy się o 66 000 osób. Rosnące koszty zakupu nieruchomości oraz zmiany w podejściu do najmu mieszkań tworzą sprzyjające warunki do rozwoju sektora najmu instytucjonalnego. To znakomity moment, który inwestorzy mogą wykorzystać, by wejść na ten rynek lub by poszerzyć swój aktualny portfel nieruchomości z segmentu PRS
powiedział: Kamil Kowa, członek zarządu Savills w Polsce i dyrektor działu Corporate Finance & Valuation

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.