Drugie życie budynku Bellona dzięki Ghelamco Poland

2016.02.08

Trwają prace remontowo-modernizacyjne mające na celu odrestaurowanie dawnego warszawskiego Domu Wydawniczego Bellona. Inwestorem jest firma Ghelamco Poland, która połączy obiekt z terenem placu Europejskiego.

Na placu budowy trwają już końcowe prace związane z renowacją elewacji. Wymienione zostały już wszystkie okna, a w planach jest również remont wnętrz. Dotychczasowe prace pochłonęły już około 3 mln zł.

Budynek dawnego Domu Wydawniczego Bellona znajduje się u zbiegu ulic Towarowej i Grzybowskiej i został wybudowany w latach 1949-1958 dla Wojskowych Zakładów Graficznych. Obiekt jest częściowo wpisany do rejestru zabytków, a pod ochroną konserwatora znajdują się elementy architektury takie jak elewacja północna, południowa i zachodnia oraz hol parteru wraz z główną klatką schodową. Pozostałe elementy zabytkowe budynku uległy zniszczeniu lub rozbiórce, co spowodowało, że utraciły szczególne wartości zabytkowe.

Inwestor - firma Ghelamco Poland - w najbliższych miesiącach prowadziła będzie intensywne prace renowacyjne wewnątrz obiektu. Odświeżone zostaną posadzki i schody, a wejście główne wraz z częścią recepcji zostanie poddane generalnemu remontowi. Zaplanowano nowe, wzbogacone oświetlenie oraz odnowienie tzn. ciągów komunikacyjnych, czyli wszystkich korytarzy, holi i klatek schodowych.Parter Bellony zostanie zagospodarowany pod lokale handlowo-usługowe, a na piętrach mieściły się będą lokale biurowe. Obiekt zostanie włączony w aranżację placu Europejskiego, a zakończenie wszystkich prac remontowych zaplanowano jeszcze na ten rok.

Ghelamco nie ma żadnych planów inwestycyjnych związanych z budynkiem, pomimo że obecny plan zagospodarowania przestrzennego umożliwia dobudowanie do Bellony 140-metrowego wieżowca. Obecnie belgijski deweloper rozpoczął budowę projektu Wronia 31 oraz Sienna Tower, które mają mieć łączną powierzchnię najmu 120 tys. mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o The Warsaw Hub, Biurowiec Wronia 31, Biurowiec Bellona, Ghelamco Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.