Drugie w Polsce osiedle z oceną Very Good certyfikacji BREEAM

2020.06.25

Yareal może się już pochwalić certyfikatem ekologicznym BREEAM dla warszawskiego osiedla Eden Włodarzewska.

Eden Włodarzewska to oddane latem ubiegłego roku osiedle, które powstało na warszawskich Szczęśliwicach. Kompleks składa się z sześciu domów jednorodzinnych oraz trzypiętrowego budynku wielorodzinnego. Osiedle otrzymało właśnie końcowy certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. W całej Polsce była dotychczas tylko jedna inwestycja mieszkaniowa, która otrzymała certyfikat z tak wysoką ocena.

Osiedle firmy Yareal to łącznie 91 mieszkań i kilka domach w zabudowie szeregowej. Otrzymanie wysokiej oceny w certyfikacji BREEAM było możliwe dzięki najwyższym notom w kategoriach związanych z transportem, zarządzaniem budową oraz zagospodarowaniem zieleni i ekologią.

To ważny krok dla Yareal, ponieważ odkąd kilka lat temu postanowiliśmy certyfikować wszystkie inwestycje mieszkaniowe, otrzymaliśmy już drugie potwierdzenie spełnienia rygorystycznych wymogów BREEAM. Nasi klienci, którzy kupili domy i mieszkania w Eden Włodarzewska, zyskali gwarancję wyjątkowego charakteru ich nieruchomości – zaprojektowanej i wybudowanej z poszanowaniem dla środowiska oraz z myślą o coraz bardziej odczuwalnych skutkach zmian klimatycznych. Dzięki takiemu podejściu, ich domy i mieszkania będą starzały się wolniej, a jednocześnie są tańsze w utrzymaniu. Uzyskaliśmy m.in. prawie 10-procentową poprawę efektywności energetycznej w porównaniu do budynków wybudowanych zgodnie z obowiązującymi standardami” – wyjaśnia dyrektor generalny Yareal Polska, Jacek Zengteler.

Wszystkie mieszkania oraz prawie wszystkie domy zostały sprzedane jeszcze przed zakończeniem inwestycji Eden Włodarzewska. Obecnie w ofercie znajduje się jedynie ostatni dom o powierzchni 184 m, z 46-metrowym tarasem i 144-metrowym ogrodem.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.