Drugi etap inwestycji West Station w Warszawie na starcie

2016.05.09

Ruszyła budowa drugiego biurowca, który powstanie w ramach kompleksu wielofunkcyjnego West Station w Warszawie. Jest to pierwsza inwestycja realizowana wspólnie przez HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia FS&P ARCUS Sp. z o.o.

Warszawski kompleks West Station będzie miał ponad 68 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej o najwyższym standardzie technicznym klasy A. Inwestycja powstaje na terenie należącym do Polskich Kolei Państwowych S.A., w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Warszawa Zachodnia.

Kompleks składał się będzie z dwóch 14-kondygnacyjnych biurowców - pierwszy, który jest już w budowie zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale bieżącego roku, a budowa drugiego budynku potrwa do trzeciego kwartału 2017 roku.

Z myślą o najemcach biurowców West Station, a także podróżujących z dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, spółka HB Reavis oddała do użytku nowy dodatkowy budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, przebudowała część skrzyżowania Al. Jerozolimskich oraz ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego "Grzymały", a także przedłużyła istniejącą ścieżkę rowerową - tak, aby połączyła nowy gmach dworca kolejowego Warszawa Zachodnia z centrum Warszawy.

Inwestycja realizowana jest zgodnie z harmonogramem. Budowa pierwszego etapu kompleksu ruszyła szesnaście miesięcy temu, a generalny wykonawca ukończył już konstrukcję obiektu i niebawem odda go do użytku.

West Station powstaje według zasad zrównoważonego rozwoju i zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.